Operetkowe Walentynki w Lesku

Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku zaprasza 11 lutego 2018 r. o godz. 17:00 na Walentynki „Historia de un amor – Opowieść o miłości”. Program koncertowy łączący lekką klasykę operetkową z popularnymi i lubianymi piosenkami. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć pieśni, arie oraz najpiękniejsze piosenki i duety, których tematyka wiąże się z miłością. Utwory będą pochodzić z różnych epok i reprezentować różne style.

Wystąpią:
Milena Lange – sopran
Wiktoria Szubelak – gitara klasyczna
Marek Stefankiewicz – fortepian
Paweł Trojak – baryton
Andrzej Krusiewicz – konferansjer
Kwartet smyczkowy – Impressione

Bilety w cenie 35,00 zł do nabycia w kasie BDK.

Milena Lange (sopran)
Jest jedną z najbardziej utalentowanych, młodych polskich śpiewaczek. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego Bożenny Saulskiej oraz dyplomw klasie fortepianu Elżbiety Gutkowskiej-Bardos. Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych dla młodych wykonawców.
Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej oraz z Warszawską Orkiestrą „Impressione”.

Paweł Trojak (baryton)
Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Dębicy, gdzie ukończył w 2009 r. I stopień w klasie perkusji. W 2014 r. ukończył II stopień w klasie śpiewu solowego pod kierownictwem dr Alicji Płonki w tarnowskim Zespole Szkół Muzycznych. Aktualnie jest studentem III roku studiów licencjackich wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej. Paweł od września 2015 jest również członkiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Wiktoria Szubelak
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Debiutowała w wieku szesnastu lat w polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Wiktoria Szubelak jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko, a obecnie doktorantką w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studentką studiów podyplomowych w klasie Marco Sociasa w Musikene w San Sebastian. Kształciła się również u światowej sławy gitarzystów, m.in. u Sergio Assada, Odaira Assada, Carlo Marchione, Marco Sociasa, Pavla Steidla, Thomasa Müller-Peringa.

Marek Stefankiewicz
Instrumentalista klawiszowy, występował w lubelskiej grupie Budka Suflera. Nagrał tam trzy pierwsze płyty, grając głównie na organach Hammonda. Obsługiwał także inne instrumenty klawiszowe, a ponadto pod koniec współpracy z Budką Suflera grał na saksofonie. Dziś występuje gościnnie na różnych albumach polskich muzyków, zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Skomponował m.in. „Jesteś lekiem na całe zło” z repertuaru Krystyny Prońko. Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Andrzej Krusiewicz
Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Polskim Radio od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku. Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).

 

Źródło informacji: BDK w Lesku

- Reklama -